  • 55A1132-20-9/93/96-9
55A1132-20-9/93/96-9
advertisement
Manufacturer No:
55A1132-20-9/93/96-9
HK JDW NO:
798-55A1132-20-9/93/96-9
Step5Bar-code shipping tag
55A1132-20-9/93/96-9
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Insulation Material
    ETFE
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    600V
  • Number of Conductors
    3
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • ELV
    Compliant
  • Connector Support Type
    WIRE AND CABLE
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Gauge
    20 AWG
  • Jacket Color
    White
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.141 (3.58mm)
  • Wire/Cable Diameter
    1.27 mm
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Outside Diameter
    3.58 mm
  • Conductor Diameter
    830 μm
  • Strand Size
    32 AWG
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm