  • 55A1822-24-9/94-9
55A1822-24-9/94-9
advertisement
Manufacturer No:
55A1822-24-9/94-9
HK JDW NO:
798-55A1822-24-9/94-9
Package:
Datasheet:
55A1822-24-9/94-9
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
55A1822-24-9/94-9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Number of Conductors
    2 (1 Pair Twisted)
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Type
    Multi-Pair
  • Wire/Cable Gauge
    24 AWG
  • Jacket Color
    White
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.123 (3.12mm)
  • Insulation Diameter
    3.1242 mm
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C