  • 55A4822-20-9/96-9CS2275
55A4822-20-9/96-9CS2275
advertisement
Manufacturer No:
55A4822-20-9/96-9CS2275
HK JDW NO:
798-55A4822-20-9/96-9CS2275
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
55A4822-20-9/96-9CS2275
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Operating Temperature
    200°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.132 (3.35mm)
  • Conductor Insulation
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm