  • 55FA0511-20-7LL-CS2879
55FA0511-20-7LL-CS2879
advertisement
Manufacturer No:
55FA0511-20-7LL-CS2879
HK JDW NO:
790-55FA0511-20-7LL-CS2879
Step5Bar-code shipping tag
55FA0511-20-7LL-CS2879
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2010
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Jacket Color
    Violet
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.059 (1.50mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.004 0.09mm