  • 55FA0514-24-7L
55FA0514-24-7L
advertisement
Manufacturer No:
55FA0514-24-7L
HK JDW NO:
790-55FA0514-24-7L
Package:
Datasheet:
55FA0514-24-7L
Step5Bar-code shipping tag
55FA0514-24-7L
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2008
    1 (Unlimited)
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Connector Support Type
    WIRE AND CABLE
  • Jacket Color
    Violet
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.045 (1.14mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0035 0.089mm