  • 55FA0514-24-7L6
55FA0514-24-7L6
advertisement
Manufacturer No:
55FA0514-24-7L6
HK JDW NO:
790-55FA0514-24-7L6
Package:
Datasheet:
55FA0514-24-7L6
Step5Bar-code shipping tag
55FA0514-24-7L6
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2010
    1 (Unlimited)
  • HTS Code
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Jacket Color
    Violet, Blue Stripe
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.045 (1.14mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.004 0.09mm