  • 55FA0514-26-7L
55FA0514-26-7L
advertisement
Manufacturer No:
55FA0514-26-7L
HK JDW NO:
790-55FA0514-26-7L
Package:
Datasheet:
55FA0514-26-7L
Step5Bar-code shipping tag
55FA0514-26-7L
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Mount
    Cable
  • Insulation Material
    PVDF
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    600V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Conductors
    1
  • Wire Gauge
    26 AWG
  • ELV
    Non-Compliant
  • Jacket Color
    Violet
  • Conductor Strand
    19/38
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.043 (1.09mm)
  • Wire/Cable Diameter
    510 μm
  • Outside Diameter
    1.09 mm
  • Number of Strands
    19
  • Conductor Diameter
    482.6 μm
  • Strand Size
    38 AWG
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.004 0.09mm