  • 55FA0514-26-7L9
55FA0514-26-7L9
advertisement
Manufacturer No:
55FA0514-26-7L9
HK JDW NO:
790-55FA0514-26-7L9
Package:
Datasheet:
55FA0514-26-7L9
Step5Bar-code shipping tag
55FA0514-26-7L9
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2008
  • Wire Gauge
    26 AWG
  • Voltage
    600V
  • Jacket Color
    Violet, White Stripe
  • Conductor Strand
    19/38
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.043 (1.09mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.004 0.09mm