  • 55PC0131-22-9/93/96CS2666
55PC0131-22-9/93/96CS2666
advertisement
Manufacturer No:
55PC0131-22-9/93/96CS2666
HK JDW NO:
798-55PC0131-22-9/93/96CS2666
Step5Bar-code shipping tag
55PC0131-22-9/93/96CS2666
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2004
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    3 (1 Triad Twisted)
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.089 (2.26mm)