  • 55PC0141-22-9/93/95/96
55PC0141-22-9/93/95/96
advertisement
Manufacturer No:
55PC0141-22-9/93/95/96
HK JDW NO:
798-55PC0141-22-9/93/95/96
Step5Bar-code shipping tag
55PC0141-22-9/93/95/96
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2005
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Number of Conductors
    4 (1 Twisted Quad)
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.107 (2.72mm)