  • 55PC0812-16-9
55PC0812-16-9
advertisement
Manufacturer No:
55PC0812-16-9
HK JDW NO:
798-55PC0812-16-9
Package:
Datasheet:
55PC0812-16-9
Step5Bar-code shipping tag
55PC0812-16-9
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2012
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Wire Gauge
    16 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/29
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.076 (1.93mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.010 0.25mm