  • 55PC1122-18-9/96-9
55PC1122-18-9/96-9
advertisement
Manufacturer No:
55PC1122-18-9/96-9
HK JDW NO:
798-55PC1122-18-9/96-9
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
55PC1122-18-9/96-9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.149 (3.78mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0070 0.178mm