  • 55PC1162-20-MST6-9CS3296
55PC1162-20-MST6-9CS3296
advertisement
Manufacturer No:
55PC1162-20-MST6-9CS3296
HK JDW NO:
798-55PC1162-20-MST6-9CS3296
Step5Bar-code shipping tag
55PC1162-20-MST6-9CS3296
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2005
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    6
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.184 (4.67mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0085 0.216mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
M42899 SL002
M42899 SL002
M13193 SL199
M13193 SL199
3336 SL001
3336 SL001
121700A 0105000
121700A 0105000
121700A 0105000