  • 55PC1826-24-6/9-9CS3140
55PC1826-24-6/9-9CS3140
advertisement
Manufacturer No:
55PC1826-24-6/9-9CS3140
HK JDW NO:
798-55PC1826-24-6/9-9CS3140
Step5Bar-code shipping tag
55PC1826-24-6/9-9CS3140
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Nickel Coated
  • Shield Material
    Copper, Nickel Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2005
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.118 (3.00mm)
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0070 0.178mm