  • 55PC2112-18-9-94
55PC2112-18-9-94
advertisement
Manufacturer No:
55PC2112-18-9-94
HK JDW NO:
790-55PC2112-18-9-94
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
55PC2112-18-9-94
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tin
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated
    600V
  • Number of Conductors
    1
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG
  • Wire/Cable Diameter
    1.4986 mm
  • Outside Diameter
    2.032 mm
  • Wire/Cable Color
    White
  • Number of Strands
    19
  • Conductor Diameter
    1.1684 mm
  • Strand Size
    30 AWG