  • 55PC4134-22-3/6/9-9
55PC4134-22-3/6/9-9
advertisement
Manufacturer No:
55PC4134-22-3/6/9-9
HK JDW NO:
798-55PC4134-22-3/6/9-9
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
55PC4134-22-3/6/9-9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Operating Temperature
    200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.104 (2.64mm)
  • Conductor Insulation
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0070 0.178mm