  • 55PC6005-20-CML4-9CS2502
55PC6005-20-CML4-9CS2502
advertisement
Manufacturer No:
55PC6005-20-CML4-9CS2502
HK JDW NO:
798-55PC6005-20-CML4-9CS2502
Step5Bar-code shipping tag
55PC6005-20-CML4-9CS2502
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Nickel Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    4
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.183 (4.65mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0085 0.216mm