  • 55PC6125-22-MST3-9CS3296
55PC6125-22-MST3-9CS3296
advertisement
Manufacturer No:
55PC6125-22-MST3-9CS3296
HK JDW NO:
798-55PC6125-22-MST3-9CS3296
Step5Bar-code shipping tag
55PC6125-22-MST3-9CS3296
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Silver Coated
  • Shield Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2005
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.122 (3.10mm)
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0075 0.191mm