  • 565AAA310M700BBGR
565AAA310M700BBGR
advertisement
Manufacturer No:
565AAA310M700BBGR
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-565AAA310M700BBGR
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
565AAA310M700BBGR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
565AAA310M700BBGR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Ultra™ Si565
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCXO
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    2.5V 3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    310.7MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVPECL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    170mA
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.33mm
  • Operating Frequency
    310.7MHz
  • Rise Time-Max
    0.35ns
  • Fall Time-Max
    0.35ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Linearity
    1.5%
  • Control Voltage-Max
    2.97V
  • Control Voltage-Min
    0.33V
  • Height Seated (Max)
    0.052 1.33mm