  • 590CA49M1520DG
590CA49M1520DG
advertisement
Manufacturer No:
590CA49M1520DG
HK JDW NO:
715-590CA49M1520DG
Datasheet:
590CA49M1520DG
Step5Bar-code shipping tag
590CA49M1520DG
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    49.152MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Current - Supply (Max)
    90mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm