  • 590CC70M6560DG
590CC70M6560DG
advertisement
Manufacturer No:
590CC70M6560DG
HK JDW NO:
715-590CC70M6560DG
Datasheet:
590CC70M6560DG
Step5Bar-code shipping tag
590CC70M6560DG
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    70.656MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    CMOS
  • Current - Supply (Max)
    90mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
  • Operating Frequency
    70.656MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm