  • 590GC83M6650DG
590GC83M6650DG
advertisement
Manufacturer No:
590GC83M6650DG
HK JDW NO:
715-590GC83M6650DG
Datasheet:
590GC83M6650DG
Step5Bar-code shipping tag
590GC83M6650DG
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    83.665MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    CMOS
  • Current - Supply (Max)
    90mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm