  • 59202-F34-25-114
59202-F34-25-114
advertisement
Manufacturer No:
59202-F34-25-114
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
HK JDW NO:
44-59202-F34-25-114
Package:
Datasheet:
59202-F34-25-114
Description:
Minitek® 2.00mm Series 2 Rows Solder 0.079 2.00mm Bulk Surface Mount 50 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
59202-F34-25-114
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Minitek® 2.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Number of Positions
    50
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    2
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Gold
  • Row Spacing
    0.079 (2.00mm)
  • Length
    13.8938mm
  • Length - Stack Height
    0.449 11.400mm
  • Length - Overall Pin
    0.547 13.894mm
  • Length - Post (Mating)
    0.098 2.500mm