  • 595AG74M2500DG
595AG74M2500DG
advertisement
Manufacturer No:
595AG74M2500DG
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-595AG74M2500DG
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
595AG74M2500DG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
595AG74M2500DG
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    Si595
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCXO
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    74.25MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVPECL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    135mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
  • Operating Frequency
    74.25MHz
  • Rise Time-Max
    0.35ns
  • Fall Time-Max
    0.35ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Linearity
    10%
  • Control Voltage-Max
    3.3V
  • Absolute Pull Range (APR)
    ±35ppm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm