  • 595JD27M0000DG
595JD27M0000DG
advertisement
Manufacturer No:
595JD27M0000DG
HK JDW NO:
715-595JD27M0000DG
Datasheet:
595JD27M0000DG
Step5Bar-code shipping tag
595JD27M0000DG
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
    VCXO
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    CMOS
  • Current - Supply (Max)
    100mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
  • Operating Frequency
    27MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Linearity
    10%
  • Control Voltage-Max
    1.8V
  • Absolute Pull Range (APR)
    ±40ppm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm