  • 5SGXEA5K3F35I3L
5SGXEA5K3F35I3L
advertisement
Manufacturer No:
5SGXEA5K3F35I3L
HK JDW NO:
386-5SGXEA5K3F35I3L
Package:
1152-BBGA, FCBGA
Datasheet:
5SGXEA5K3F35I3L
Description:
3.6mm mm FPGAs Stratix® V GX Series 1152-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 14534
Step5Bar-code shipping tag
5SGXEA5K3F35I3L
  • Package / Case
    1152-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    0.82V~0.88V
  • Supply Voltage
    0.85V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    5SGXEA5
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1152
  • Number of Outputs
    432
  • Power Supplies
    0.851.52.52.5/31.2/3V
  • Number of I/O
    432
  • Number of Inputs
  • Organization
    18500 CLBS
  • Number of Logic Elements/Cells
    490000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    185000
  • Length
    35mm
  • Height Seated (Max)
    3.6mm
  • Width
    35mm