  • 604D202G7R5GJ2
604D202G7R5GJ2
advertisement
Manufacturer No:
604D202G7R5GJ2
HK JDW NO:
874-604D202G7R5GJ2
Datasheet:
604D202G7R5GJ2
Description:
604D 2000μF Capacitor Bulk Through Hole 0.750Diax1.625L 19.05mmx41.28mm -55°C~105°C Polar Axial, Can - 4 Leads
Step5Bar-code shipping tag
604D202G7R5GJ2
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
    604D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.750Diax1.625L 19.05mmx41.28mm
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    7.5V
  • Capacitance
    2000μF
  • Length
    41.275mm