  • 64YR20KLF
64YR20KLF
advertisement
Manufacturer No:
64YR20KLF
Manufacturer:
TT Electronics/BI
HK JDW NO:
860-64YR20KLF
Package:
Datasheet:
64YR20KLF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
64YR20KLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2008
  • Series
    64
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.250 x 0.165 Face x 0.270 H 6.35mmx4.19mmx6.86mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W