  • 6510-V-36-0
6510-V-36-0
advertisement
Manufacturer No:
6510-V-36-0
Manufacturer:
Pomona Electronics
HK JDW NO:
632-6510-V-36-0
Package:
Datasheet:
6510-V-36-0
Description:
CABLE BNC-BNC MALE 75OHM BLK 36"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
6510-V-36-0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Operating Temperature
    50°C
  • Published
    2002
  • Feature
    Shielded
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Black
  • Gender
    Male to Male
  • Style
    BNC to BNC
  • Approval Agency
    UL
  • Cable Type
    RG-59
  • Impedance
    75Ohm
  • Wire/Cable Type
    Coaxial
  • Cable Length
    914.4mm
  • 1st Connector
    BNC Male Plug
  • 2nd Connector
    BNC Male Plug
  • Connector Type A
    BNC, Plug
  • Connector Type B
    BNC, Plug
  • Gender Type A
    Male
  • Length
    36.00 914.40mm