  • 66AK2H14AXAAW24
66AK2H14AXAAW24
advertisement
Manufacturer No:
66AK2H14AXAAW24
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-66AK2H14AXAAW24
Package:
1517-BBGA, FCBGA
Datasheet:
66AK2H14AXAAW24
Description:
CPLD 66AK2Hx KeyStone Multicore Series 66AK2H14 1.4GHz 1517-BBGA, FCBGA
Quantity:
In Stock : 7818
Step5Bar-code shipping tag
66AK2H14AXAAW24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1517-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TC
  • Packaging
    Tray
  • Series
    66AK2Hx KeyStone Multicore
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    DSP+ARM®
  • Frequency
    1.4GHz
  • Base Part Number
    66AK2H14
  • Interface
    EBI/EMI, Ethernet, DMA, I2C, Serial RapidIO, SPI, UART/USART, USB 3.0
  • RAM Size
    6MB
  • Data Bus Width
    32b
  • Voltage - I/O
    0.85V 1.0V 1.35V 1.5V 1.8V 3.3V
  • Number of UART Channels
    2
  • Non-Volatile Memory
    ROM (384kB)
  • Voltage - Core
    Variable
  • On Chip Data RAM
    12.75MB
  • Clock Rate
    1.2GHz DSP, 1.4GHz ARM®