  • 67ZR500KLF
67ZR500KLF
advertisement
Manufacturer No:
67ZR500KLF
HK JDW NO:
860-67ZR500KLF
Package:
Datasheet:
67ZR500KLF
Description:
TRIMMER 500KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
67ZR500KLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Series
    67
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.437 x 0.195 Face x 0.410 H 11.10mmx4.95mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    500kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W