  • 68WR20LFTB
68WR20LFTB
advertisement
Manufacturer No:
68WR20LFTB
Manufacturer:
TT Electronics/BI
HK JDW NO:
860-68WR20LFTB
Package:
Datasheet:
68WR20LFTB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
68WR20LFTB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Series
    68
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.375 x 0.245 Face x 0.435 H 9.53mmx6.22mmx11.05mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W