  • 742C083122JP
742C083122JP
advertisement
Manufacturer No:
742C083122JP
HK JDW NO:
221-742C083122JP
Package:
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
742C083122JP
Description:
Quantity:
In Stock : 1250
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
742C083122JP
  • Package / Case
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    742
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Number of Terminations
    8
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.2kOhm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.252W
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0612
  • Power Per Element
    62.5mW
  • First Element Resistance
    1200Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm