  • 742C163331JTR
742C163331JTR
advertisement
Manufacturer No:
742C163331JTR
Manufacturer:
CTS Resistor Products
HK JDW NO:
221-742C163331JTR
Package:
2506, Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
742C163331JTR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
742C163331JTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    742
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.063W 6.40mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm