  • 742C163512JP
742C163512JP
advertisement
Manufacturer No:
742C163512JP
HK JDW NO:
221-742C163512JP
Datasheet:
742C163512JP
Step5Bar-code shipping tag
742C163512JP
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.063W 6.40mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    5.1kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    8
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.504W
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0625
  • Power Per Element
    62.5mW
  • First Element Resistance
    5100Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm