  • 743C043331JPTR
743C043331JPTR
advertisement
Manufacturer No:
743C043331JPTR
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-743C043331JPTR
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
743C043331JPTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Number of Contacts
    4
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    100mW
  • Height
    711.2μm
  • Length
    2.54mm
  • Width
    2.0066mm