  • 743C083683JTR
743C083683JTR
advertisement
Manufacturer No:
743C083683JTR
HK JDW NO:
221-743C083683JTR
Package:
2008, Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
743C083683JTR
Step5Bar-code shipping tag
743C083683JTR
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.079W 5.08mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    68kOhm
  • Power Per Element
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm