  • 745C101682JPTR
745C101682JPTR
advertisement
Manufacturer No:
745C101682JPTR
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-745C101682JPTR
Package:
SOIC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
745C101682JPTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOIC
  • Number of Pins
    10
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    6.8kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Case Code (Imperial)
    2512
  • Number of Contacts
    10
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    711.2μm
  • Length
    6.4008mm
  • Width
    3.2004mm