  • 766143271GPTR7
766143271GPTR7
advertisement
Manufacturer No:
766143271GPTR7
HK JDW NO:
221-766143271GPTR7
Package:
14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Step5Bar-code shipping tag
766143271GPTR7
  • Package / Case
    14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.341Lx0.154W 8.65mmx3.90mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    270Ohm
  • Number of Functions
    7
  • Rated Power Dissipation (P)
    1.6W
  • Working Voltage
    50V
  • Number of Resistors
    7
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    160mW
  • Element Power Dissipation
    0.24W
  • Height Seated (Max)
    0.069 1.75mm