  • 766161330GP
766161330GP
advertisement
Manufacturer No:
766161330GP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
HK JDW NO:
221-766161330GP
Package:
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
766161330GP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    766
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.390Lx0.154W 9.90mmx3.90mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    33Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.12W
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    3924
  • Number of Resistors
    15
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    80mW
  • Height Seated (Max)
    0.069 1.75mm