  • 766161682GPTR7
766161682GPTR7
advertisement
Manufacturer No:
766161682GPTR7
HK JDW NO:
221-766161682GPTR7
Package:
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Step5Bar-code shipping tag
766161682GPTR7
  • Package / Case
    16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.390Lx0.154W 9.90mmx3.90mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    6.8kOhm
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Rated Power Dissipation (P)
    1.8W
  • Number of Elements
    15
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    2239
  • Number of Resistors
    15
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    80mW
  • Element Power Dissipation
    0.12W
  • First Element Resistance
    6800Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.069 1.75mm