  • 766163221GPTR
766163221GPTR
advertisement
Manufacturer No:
766163221GPTR
HK JDW NO:
221-766163221GPTR
Step5Bar-code shipping tag
766163221GPTR
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
    2014
  • Tolerance
    2%
  • Pbfree Code
    yes
    Gull Wing
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.8W
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    8
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    6mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    2239
  • Number of Resistors
    8
  • Element Power Dissipation
    0.24W
  • Network Type
    ISOLATED
  • Length
    9.9mm