  • 767141153GPTR13
767141153GPTR13
advertisement
Manufacturer No:
767141153GPTR13
HK JDW NO:
221-767141153GPTR13
Package:
14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Step5Bar-code shipping tag
767141153GPTR13
  • Package / Case
    14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    767
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.390Lx0.220W 9.91mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    15kOhm
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Number of Elements
    13
  • Working Voltage
    50V
  • Number of Resistors
    13
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    100mW
  • Element Power Dissipation
    0.15W
  • First Element Resistance
    15000Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.093 2.36mm