  • 768163183GP
768163183GP
advertisement
Manufacturer No:
768163183GP
HK JDW NO:
221-768163183GP
Package:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Step5Bar-code shipping tag
768163183GP
  • Package / Case
    16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.440Lx0.220W 11.18mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    18kOhm
  • Number of Functions
    8
  • Rated Power Dissipation (P)
    2.3W
  • Working Voltage
    50V
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm