  • 768201332GPTR13
768201332GPTR13
advertisement
Manufacturer No:
768201332GPTR13
HK JDW NO:
221-768201332GPTR13
Package:
20-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Step5Bar-code shipping tag
768201332GPTR13
  • Package / Case
    20-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Number of Pins
    20
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.540Lx0.220W 13.70mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Number of Terminations
    20
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Number of Elements
    19
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    2254
  • Number of Resistors
    19
  • Power Per Element
    100mW
  • Element Power Dissipation
    0.15W
  • First Element Resistance
    3300Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm