  • 79RC32V332-100DHGI
79RC32V332-100DHGI
advertisement
Manufacturer No:
79RC32V332-100DHGI
HK JDW NO:
378-79RC32V332-100DHGI
Package:
Datasheet:
Description:
0.5mm 32-bit Microprocessor 3.3V
Quantity:
In Stock : 13607
Step5Bar-code shipping tag
79RC32V332-100DHGI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Terminals
    208
  • JESD-609 Code
    e0
  • ECCN Code
    3A001.A.3
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    208
  • JESD-30 Code
    S-PQFP-G208
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.135V
  • Speed
    100 MHz
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROPROCESSOR, RISC
  • Clock Frequency
    50MHz
  • Bit Size
    32
  • Address Bus Width
    32
  • Boundary Scan
    YES
  • Low Power Mode
  • External Data Bus Width
  • Format
    FIXED POINT
  • Integrated Cache
  • Length
    28mm
  • Height Seated (Max)
    4.1mm
  • Width
    28mm