  • 7M-16.384MAAJ-T
7M-16.384MAAJ-T
advertisement
Manufacturer No:
7M-16.384MAAJ-T
HK JDW NO:
832-7M-16.384MAAJ-T
Datasheet:
7M-16.384MAAJ-T
Step5Bar-code shipping tag
7M-16.384MAAJ-T
    21 Weeks
  • Mount
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    0.003%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Depth
    2.5mm
  • Frequency
    16.384MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.4892mm