  • 7V-12.000MDHV-T
7V-12.000MDHV-T
advertisement
Manufacturer No:
7V-12.000MDHV-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-7V-12.000MDHV-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
7V-12.000MDHV-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
7V-12.000MDHV-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    7V
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TR
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.8 (mm)/L0.126XB0.098XH0.031 (inch)
  • Operating Frequency
    12MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150Ohm
  • Load Capacitance
    8pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Drive Level
    1 µW
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm