  • 82A0111-22-9
82A0111-22-9
advertisement
Manufacturer No:
82A0111-22-9
HK JDW NO:
790-82A0111-22-9
Package:
Datasheet:
82A0111-22-9
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 5000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
82A0111-22-9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Mount
    Cable
  • Insulation Material
    ETFE
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Packaging
    Digi-Spool™, Continuous Spool
  • Published
    2008
  • Series
    MIL-W-22759, FlexLine
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated
    600V
  • Number of Conductors
    1
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • ELV
    Compliant
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    154/44
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.043 (1.09mm)
  • Insulation Diameter
    1.0922 mm
  • Wire/Cable Diameter
    1.093 mm
  • Outside Diameter
    1.0922 mm
  • Wire/Cable Color
  • Number of Strands
    154
  • Conductor Diameter
    787.4 μm
  • Strand Size
    44 AWG
  • Length
    Enter Number of Feet in Order Quantity
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.004 0.09mm