  • 84XR25KLFTR
84XR25KLFTR
advertisement
Manufacturer No:
84XR25KLFTR
Manufacturer:
TT Electronics/BI
HK JDW NO:
860-84XR25KLFTR
Package:
Datasheet:
84XR25KLFTR
Description:
Quantity:
In Stock : 677
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
84XR25KLFTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    84
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.290 x 0.250 Face x 0.295 H 7.37mmx6.35mmx7.49mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    25kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • HTS Code
  • Subcategory
    Variable Resistors
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Construction
    Square
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Termination Style
    Gull Wing
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Actuator Type
    SCREW
  • Operating Temperature (Min)
    -65°C
  • Working Voltage
    200V
  • Size Code
    2517
  • Rated Temperature
    85°C